Noslēgusies tiešsaistes spēle skolēniem “Eiro skrējiens”

Latvijas Banka laikā no 2015. gada novembra līdz 2016. gada aprīlim Latvijā organizēja tiešsaistes spēles "Eiro skrējiens" sacensības 9-12 gadus veciem skolēniem. Šīs sacensības norisinājās visās eirozonas valstīs.

4. aprīlī Latvijas Bankā notika sacensību "Eiro skrējiens" Latvijas fināls. Finālsacensībās piedalījās četru klašu komandas no trim skolām – Krustpils pamatskolas, Dzelzavas pamatskolas un Rīgas 34. vidusskolas. Šo komandu kapteiņi un dalībnieki ir ne tikai vislielāko punktu skaitu ieguvušie skolēni Latvijas dalībnieku konkurencē, bet uzrādījuši arī labākos rezultātus visā eiro zonā. Spraigā cīņā 1. vietu ieguva Krustpils pamatskolas 5.a klases komanda.

Turklāt Latvijas skolēni ir līderi visā eirozonā gan pēc kvantitātes, gan kvalitātes:
• visā eirozonā spēlei "Eiro skrējiens" reģistrējās 16 624 dalībnieki, no tiem visas noteikumos izvirzītās prasības izpildīja 4 594 spēlētāji. Šo sacensībām kvalificējušos spēlētāju vidū 31,9% jeb 1 464 spēlētāji bija no 22 skolām dažādos Latvijas reģionos;
• pirmo 100 visaugstākos punktus sacensībās uzrādījušo spēlētāju vidū 47 dalībnieki ir no Latvijas; pirmo TOP 10 spēlētāju visas eiro zonas sacensību spēlētāju vidū 9 spēlētāji ir no Latvijas, bet viss godpilnais uzvarētāju pjedestāls – tikai spēlētājiem no Latvijas.

Foto galerija