Piesakies skolēnu olimpiādei Finanšu ābece 2016!

Vēlies būt finanšu eksperts? Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) kopā ar Alberta koledžu aicina skolēnus piedalīties olimpiādē Finanšu ābece 2016!

Finanšu ābece 2016 tiek organizēta ar Finanšu un Kapitāla Tirgus Komisijas (FKTK) atbalstu. Olimpiāde paredzēta 12.klašu skolēniem, profesionālo un arodvidusskolu pēdējo kursu audzēkņiem. Olimpiādes mērķis ir veicināt jauniešu interesi par finanšu, naudas un ekonomikas jautājumiem. Olimpiāde notiks Finanšu izglītības nedēļas Latvijā ietvaros, kuru organizēs FKTK.

Olimpiādes organizatore, EKA prorektore zinātniskajā darbā, Dr.oec, docente Jeļena Titko: “Vēlamies ne tikai pārbaudīt skolēnu zināšanas ekonomikā un finansēs, bet jaunatnes vidū popularizēt arī ar finansēm saistītās specialitātes, kas šobrīd ir ļoti pieprasītas pasaules darba tirgū: ekonomists, finanšu analītiķis, grāmatvedis, finanšu konsultants, bankas speciālists.”

Olimpiādē tiks pārbaudītas dalībnieku zināšanas ekonomikā un finansēs, kā arī personīgā budžeta pārvaldīšanā. Olimpiādes uzdevumi izstrādāti sadarbībā ar FKTK izglītojošā vortāla Klientu skola ekspertiem, uzvarētāji saņems sertifikātus Klientu skolas jaunais eksperts.

Finanšu ābece 2016 pirmās vietas ieguvējs iegūs budžeta studiju vietu EKA vai Alberta koledžā (pēc paša izvēles), otrās vietas ieguvējs iegūs 50% atlaidi pirmā gada studiju maksai minētajā augstskolā vai koledžā, bet trešās vietas ieguvējs - 25% atlaidi pirmā gada studiju maksai. Visi olimpiādes dalībnieki saņems 5% atlaidi pirmā gada studiju maksai (šīs atlaides summējas ar citām atlaidēm, kuras pretendents var iegūt, stājoties EKA vai Alberta koledžā). Uzvarējušās skolas saņems Finanšu ābece 2016 īpašās balvas.

Olimpiāde Finanšu ābece 2016 norisināsies 16.aprīlī EKA telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1/5.

Reģistrācija notiek elektroniski līdz 2016. gada 4. martam. Olimpiādes dalībniekus var reģistrēt atbildīgais skolotājs vai pasniedzējs, aizpildot pieteikuma formu EKA mājas lapā: http://bit.ly/1nbrMJy

Informāciju par pieteikšanos olimpiādei, tās norisi un vērtēšanu var iegūt EKA mājas lapā: www.augstskola.lv